آب لیمو شیرین فواید فراوانی دارد

اگر زمان قابل توجهی را صرف بررسی وب سایت های محبوب رژیم غذایی کرده اید، به احتمال زیاد مقالاتی در مورد فواید فراوان آب لیمو یا آب لیمو که اغلب مصرف می شود را دیده اید.

یکی از زیباترین لباس کردی دخترانه است.

در سال‌های اخیر، به لطف شخصیت‌های مختلف، پزشکان مشهور و رژیم‌های غذایی محبوب، آب لیمو از یک ترجیح طعم ساده به یک روند سلامتی تبدیل شده است.

لیموها میوه‌هایی هستند طبع لیمو شیرین و میوه‌ها به طور کلی سالم هستند، اما برخی از ادعاها در مورد آب لیمو باعث می‌شود که کاملاً معجزه‌آسا به نظر برسد. در این مقاله هشت مورد از این ادعاها را بررسی خواهیم کرد.

ادعای 1: آب لیمو بدن را سم زدایی می کند.

ادعاهای سم زدایی مملو از سوء تفاهمات در مورد فیزیولوژی انسان است، و حتی زمانی که مکانیسم عمل قابل قبول باشد، کاربرد آن در رژیم های غذایی و مکمل ها به ندرت توسط شواهد محکمی پشتیبانی می شود.

یکی از عناصر سمی جیوه است.

بله، مواد مغذی و سایر عوامل زیست فعال موجود در غذاها می توانند بر آنزیم های سم زدایی در کبد تأثیر بگذارند. در جوندگان، هم سولفورافان (در بسیاری از سبزیجات چلیپایی فراوان است) و هم لیمونن (یک مولکول برجسته در لیمو) این اثر را دارند.

اما میزان قابل دسترس بودن دوزهای لیمونن و سایر اجزای لیمو می‌تواند به کبد انسان در سم‌زدایی بدن انسان کمک کند، هنوز نامشخص است و پیامدهای سلامتی آن نیز بیشتر است.

شما می توانید از متن تشکر استفاده کنید.
حکم: مشخص نیست که آیا آب لیمو بدن شما را سم زدایی می کند یا خیر، و اگر این کار را انجام می دهد، تا چه میزان. حداکثر می توانیم بگوییم مکانیسم قابل قبولی وجود دارد که از طریق آن آب لیمو ممکن است به کبد شما در سم زدایی بدن شما کمک کند.

 • منابع:
  1. ?Lemon Water: Is It Good For You

 • تبلیغات: 
  1. استفاده از مبل ها برای تجربه استراحتی فوق العاده در منازل
  2. کاربرد هیدروژل های پلیمری در پزشکی
  3. تاثیرات مرتب بودن میز بر فعالیت های روزانه
  4. ضایعات لیمو و استفاده های گوناگون آن